دبستان روشنگر(دوره اول) | منطقه دو تهران

امروز : تاریخ شمسی اینجا نمایش داده می‌شود

پیام شماره ۱۹

پیام شماره ۱۹ اتاق گفتگو
 
سلام، با ارزوی قبولی طاعات و عبادات ، طبق روال چهارشنبه ها، امروز با معرفی کتاب در خدمتتان هستیم.
کتاب آن کفش ها، داستان  «آن کفش ها» داستانی است درباره ی دوستی، فداکاری، درباره پسری به نام رمی است، رمی هر شب خواب کفش هایی را می بیند که دوست دارد. همه ی همکلاسی های او از این کفش ها دارند به جز او و آنتونیو. مادربزرگ معتقد است باید چیزی را بخرد که نیاز دارد نه چیزی را که دوست دارد. سرانجام پسرک کفش مورد علاقه اش را با قیمت پایین تر در یک فروشگاه خیریه پیدا می کند و با آن که کفش ها برای او کوچک هستند آن ها را می خرد.
یک روز پسرک متوجه می شود که کفش دوستش آنتونیو پاره است و آنتونیو آن را با چسب نواری چسبانده است. پسرک پس از کشمکش های بسیار، سرانجام کفش ها را پشت در خانه ی آنتونیو می گذارد، زنگ در را می زند و دوان دوان از آن جا دور می شود.
ماریبت بولتز نویسنده ی این کتاب  زیبا معلم است و داستان های بسیاری برای کودکان نوشته است. داستان جرمی را از ماجراهایی که با کودکان گذرانده الهام گرفته است. او می گوید: من از بخشندگی کودکان و میلی که برای تقسیم داشته هایشان در شرایط سخت دارند،تحت تاثیر قرار می گیرم.این فداکاری ها زندگی را زیباتر می کند.
مفاهیم انسانی را کودکان با مشاهده و از طریق قصه خیلی خوب فرا می گیرند، شاید لازم باشد بعد از خواندن داستان احساسشان را بپرسیم، یا اگر شبیه این کار داشتند با یادآوری آن، احساس ارزشمندی را منتقل کنیم. اجازه دهید کودکان این مفاهیم را کمی تجزیه و تحلیل کنند و به نتیجه برسند و ما فقط تلاششان را ببینیم و تحسین کنیم.
 
این کتاب زیبا را می‌توانید از فروشگاه های اینترنتی کتاب تهیه کنید، نسخه الکترونیک ندارد.
 

moshavere 1         moshavere 2

خواندن 263 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 24 ارديبهشت 1399 08:31
محتوای بیشتر در این بخش: « پیام شماره ۱۸ پیام شماره ۲۰ »