دبستان روشنگر(دوره اول) | منطقه دو تهران

امروز : تاریخ شمسی اینجا نمایش داده می‌شود
سه شنبه, 20 اسفند 1398 01:20

پیام شماره 2

 

 پیام شماره ۲ واحد روان شناسی و مشاوره؛

چگونه درمورد کرونا و نحوه پیش‌گیری از آن را با کودکان وقت بگذاریم و گفت و گو کنیم؟؟؟

۱. می‌توانیم از آموزش بدن و اعضای آن شروع کنیم، به عنوان ویژگی های دفاعی بدن شگفت انگیزِ من، این که هر کدام از اعضای بدن چه کارکردی در حفظ سلامتی ما دارند.
مرور دایره المعارف مخصوص کودکان در چنین مواقعی بسیار راهگشاست.

۲. یک اسم خنده‌دار برای ویروس انتخاب کنیم و همین طور شکل خنده‌دار براش بکشیم و با استفاده از همون اسم، عملکرد ویروس را در بدن توضیح دهیم.

می‌توانیم یک داستان بسازیم که از کجاها آمده و چگونه منتقل می‌شود. (مثلا راه های انتقال را توضیح بدیم با شکل و نقاشی های خنده دار اما واقعی).

۳. یک نقشه گنج درست کنیم: نقشه گنجِ سلامتی.
با ترسیم شکل نشان دهیم برای پیش‌گیری از ابتلا به کرونا چه کارهایی باید انجام دهیم یا ندهیم؟ چه راه هایی را برویم و چه راه هایی را نرویم؟؟

بعد آن را در جایی در خانه که همه می‌بینیم نصب کنیم، یا می‌توانیم از همه این مراحل، یک کتاب خانگی یا روزنامه دیواری مصور درست کنیم.

راستی حتما تاریخ بزنیم چون بعدها مراجعه به این کتاب های خانگی و کاردستی ها موجی از خاطرات خوبِ با هم بودن را برای همه افراد خانواده‌مان به همراه خواهد داشت.

در کل به خاطر همیشه داشته باشیم که صحبت نکردن بی‌توجهی عمدی نسبت به چیزی که می‌دانیم فکر و احساس کودک‌مان را درگیر کرده است، کار اشتباهی است البته که نباید زیاده روی کرد.

چون این روزها خواه ناخواه کودکان ما در معرض اطلاعاتی از کرونا ویروس و آمار فوتی ها بوده‌اند، بهتر است با آن‌ها با آگاهی و آرامش و با استفاده از روش های فوق، صحبت و تعامل کنیم.

اولیای گرامی! در این روزهای حساس، هر پرسشی داشتید می توانید به واتس اپ شماره 09033997543 واحد روان شناسی و مشاوره ارسال فرمایید.

در پناه خدا آرام و شاداب و سلامت باشید.

واحد روان شناسی و مشاوره
دبستان روشنگر
دوره اول

 

خواندن 94 دفعه
محتوای بیشتر در این بخش: « پیام شماره 1 پیام شماره 3 »